Прес-центр7 травня 2022, 09:05

5,2 мільярда гривень перераховано для виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Цього тижня – ще 1,1 мільярда

Протягом квітня на виплату допомоги на проживання Мінсоцполітики спрямувало до Ощадбанку більше 5,2 мільярдів гривень п’ятьма траншами. Зокрема, цього тижня було перераховано п’ятий транш в розмірі 1,1 мільярда гривень.

Ощадбанк найближчими днями перерахує ці кошти на рахунки людей в українських банках, які отримувачі допомоги вказали у заявах на виплати.

На сьогодні 2,7 мільйонів людей зареєструвались як внутрішньо переміщені особи після впровадження воєнного стану. Близько 500 тисяч заяв надійшли через Дію. Частина з них зараз доопрацьовуються органами соціального захисту, командами Мінцифри та Мінсоцполітики.

Також ще не всі заяви надійшли з регіонів. Одні області передають опрацьовані заяви швидше, інші – повільніше. У всіх різні технічні та людські ресурси.

Тому якщо ви ще не отримали виплату, не хвилюйтесь, в травні продовжиться фінансування виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам за березень та квітень по мірі того, як надійде інформація від областей. Один транш в травні вже перерахований, наступного тижня планується чергове спрямування коштів людям.

Нагадуємо, що відповідно до рішення Уряду допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам надається в наступних розмірах:

- для осіб з інвалідністю та дітей — 3 000 гривень;

- для інших осіб — 2 000 гривень.

Отримана допомога на проживання не оподатковується податком на доходи фізичних осіб та не враховується при обчисленні сукупного доходу домогосподарства під час призначення інших видів соціальної допомоги.

Виплата допомоги на проживання не припиняється внутрішньо переміщеним особам, які повернулись до місця постійного проживання, але є власниками нерухомого майна, знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації, і подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний веб-портал електронних послуг.