Прес-центр18 травня 2022, 17:05

Мінінфраструктури планує збільшити обсяги перевезення вантажів залізницею щонайменше на 50%

Міністерство інфраструктури України планує в найближчий рік створити додаткові залізничні термінали на стиках із Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією, що дозволить збільшити перевезення вантажів залізницею щонайменше на 50% від довоєнного рівня.

Про це на засіданні Комітету Європарламенту з питань транспорту та туризму (TRAN) заявив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

“Це особливо важливо, враховуючи залежність світових ринків від українського агроекспорту”, - сказав він.

За словами Кубракова, наразі автомобільні пункти пропуску основний обсяг експорту продукції з високою доданою вартістю взяли на себе.

Він зазначив, що вже 12 країн ЄС скасували двосторонні та транзитні дозволи для українських перевізників: Болгарія, Угорщина, Італія, Данія, Латвія, Естонія, Литва, Словаччина, Австрія, Греція, Німеччина.

Крім того, Польща, Молдова, Чехія, Словенія, Нідерланди погодили бездозвільний проїзд для гуманітарних вантажів.

Кубраков також розповів європейським колегам, що в умовах блокади морських портів в Чорному та Азовському морях уже створено Дунайський морський кластер, які включає порти, розташовані в Дунайському регіоні, потужності якого частково компенсують заблоковані Чорноморські порти.

Нагадаємо, днями Міністр інфраструктури повідомив, що Україна та Польща домовилися про створення спільного підприємства для активізації залізничних перевезень та досягли значного прогресу в лібералізації автоперевезень.

#Кубраков #залізниця #перевезення #логістика