Прес-центр28 cічня 2022, 13:01

На Луганщині вшанували жертв Голокосту

Обласний меморіальний захід відбувся в Лисичанську біля Пам’ятного знаку, який знаходиться на місці масового розстрілу єврейського населення під час Другої світової війни.

У церемонії покладання квітів із нагоди відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту взяла участь заступниця голови облдержадміністрації Наталія Романенко, а також представники районної та міської влади Лисичанська, Рубіжного, Сєвєродонецька, члени релігійних організацій іудейського віросповідання та представники міських відділень обласного благодійного фонду «Хесед Нер».

Учасники заходу вшанували пам`ять 800 мирних громадян, котрі під час Другої світової війни у 1943 році померли від виснаження або були розстріляні, загинули під бомбами та снарядами, підірвалися на мінах.

Значна частина загиблих була вбита нацистами та їх посібниками. На місці їх розстрілу, поблизу Дурного яру в районі міського кладовища, за ініціативи голови єврейської громади міста Лисичанська Бориса Ершенгоріна та за підтримки її членів, громадських діячів та меценатів 30 серпня 2013 року було встановлено Пам`ятний знак жертвам єврейського населення Другої світової війни.

Вибір місця для встановлення пам’ятника зумовлений даними Книги Скорботи України.

Слід зазначити, що на сьогодні цей Пам’ятний знак є єдиним меморіалом на підконтрольній українській владі території Луганської області, місцем щорічного вшанування пам’яті розстріляних та закатованих представників єврейської національності.