Прес-центр10 cічня 2022, 15:01

На Луганщині за матеріалами СБУ судитимуть посадовця за розголошення державної таємниці

Служба безпеки України завершила досудове розслідування за фактом замаху на розголошення державної таємниці, вчиненого посадовою особою одного з державних органів Луганської області.

Оперативники та слідчі СБУ встановили, що у 2019 році службовець, відповідальний за дотримання режиму секретності, надав доступ до державного оборонного об’єкту особі, яка не має допуску до державної таємниці. Інформація про місцезнаходження цього об’єкту є таємною.

Посадовцеві повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 328 Кримінального кодексу України. Наразі обвинувальні матеріали справи скеровано до суду. 

За вчинення замаху на розголошення державної таємниці правопорушнику загрожує до 5 років ув’язнення з можливою забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном до 3 років.

Усього ж протягом 2021 року на Луганщині Службою безпеки України під процесуальним керівництвом прокуратури розпочато 4 кримінальні провадження за фактами розголошення державної таємниці.

За порушення законодавства України про державну таємницю до адміністративної відповідальності притягнуто 24 особи. Відмовлено у наданні допуску до держтаємниці 51 особі.

За матеріалами пресслужби СБУ у Луганській області