Прес-центр11 травня 2022, 09:05

Польща допоможе Україні здешевити страхування для перевізників пального – Свириденко

Республіка Польща має намір задіяти додаткові інструменти перестрахування ризиків для допомоги українським імпортерам нафтопродуктів, повідомила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко.

«Вже незабаром такі механізми будуть розроблені та погоджені з Україною», – додала вона.
Перша віцепрем’єрка проінформувала, що під час зустрічі з міністром розвитку і технологій Польщі Вальдемаром Будою вона обговорила питання страхування іноземного транспорту для ввезення пального на територію України.

«Сьогодні ця проблема потребує врегулювання на урядовому рівні, оскільки страхові компанії зобов'язують перевізників отримувати додаткове покриття для в'їзду в Україну, що в результаті здорожує вартість пального», – зазначила вона.

Під час зустрічі мова йшла також про спільні зусилля українського уряду та Міністерства сільського господарства Польщі щодо посилення фіто-санітарного контролю українських сільськогосподарських товарів, які експортуються до Польщі. Це дозволить значно пришвидшити обробку українських вантажів, які прямують до Польщі, підкреслила представниця українського уряду.

Нагадаємо, раніше Свириденко розповіла про перебіг польсько-українського енергетичного форуму у Варшаві, присвяченого розв’язанню кризи, що склалася на паливному ринку України. За підсумками цього форуму стало відомо, що Польща може виступити великим транзитером палива для України, забезпечуючи надходження понад 200 тисяч тонн продукції щомісячно.