Прес-центр22 вересня 2022, 18:09

Рубіжанська панчішна мануфактура у Львові приймає передзамовлення на шкарпетки

Рубіжанська панчішна мануфактура готується відновити роботу у Львові. Усе своє обладнання та склад готової продукції вони втратили – російські війська зруйнували фабрику, яку брати Місюренки будували двадцять років у Рубіжному на Луганщині.

Проєкт «Економічна підтримка Східної України» оплатив для мануфактури річну оренду виробничого приміщення у Львові площею у 1000 квадратних метрів. Зараз у компанії чекають двадцять в’язальних машин, гроші на закупівлю яких надали партнери рубіжан – «Dodo Socks». Також вже почали приймати попередні замовлення від партнерів – обговорюють принти на чоловічих та жіночих шкарпетках, шукають якісну сировину для цього.

Також до рубіжан почали звертатися невеликі компанії, які торгують шкарпетками. Вони теж зацікавлені у співпраці з рубіжанською мануфактурою.

Щоб підтримати своїх працівників, підприємство почало виплачувати їм заробітну плату. Для цього продають частину сировини, яку закупили в Індії за кілька днів до початку війни, але отримали її лише у Львові через кілька місяців, бо вона затрималася у порту.

З Рубіжного до Львова евакуювалися 15 родин працівників мануфактури. Нещодавно ці люди отримали безкоштовне соціальне житло у гуртожитку Миколаєва, що за 40 км від Львова. Зараз вони облаштовують свій побут, влаштовують дітей до школи. Своїх працівників компанія возитиме автобусом на роботу до Львова, де розташоване виробництво.

Керівництво компанії вірить, що у Львові у них все вийде. Але після Перемоги України вони хочуть повернутися до українського Рубіжного та відновити там свою мануфактуру.