Прес-центр19 лютого 2023, 17:02

Сергій Гайдай взяв участь у нараді з Прем’єр-міністром щодо швидкого відновлення Луганщини

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль провів селекторну нараду з очільниками Дніпропетровської, Донецької, Луганської та Харківської обласних військових адміністрацій щодо реалізації в регіонах проектів швидкого відновлення України.

Глава Уряду назвав п’ять пріоритетів для відновлення: енергетика та житло людей, розмінування, критична інфраструктура та допомога бізнесу.

Прем’єр-міністр заслухав інформацію очільників ОВА щодо проектів відновлення житла та критичної інфраструктури.

«Наразі ми вже маємо на спецрахунку 17 млрд грн для відновлення. Також заплановано до кінця року надходження 35,5 млрд грн від доходів НБУ й 1,5 млрд доларів від США. Крім того, маємо політичну домовленість з Урсулою фон дер Ляєн про допомогу ЄС в розмірі 1 млрд євро. Потрібно негайно починати швидку відбудову, тож якнайшвидше очікуємо відповідні проекти від областей», — підкреслив Денис Шмигаль.

Як поінформував Міністр енергетики Герман Галущенко,
відбувається оперативне відновлення електропостачання там, де це можливо. Крім того, Дніпропетровська, Донецька, Луганська та Харківська області є в пріоритеті щодо розподілення гуманітарної допомоги. Вже доставлено 600 тонн різного устаткування для відновлення мереж.

У Мінінфраструктури повідомили, що невдовзі має запрацювати механізм виплат компенсації за пошкоджене майно. Зокрема, є домовленість зі структурами ООН про залучення 50 млн доларів. Крім того, вже запущено Державний реєстр зруйнованого майна, який має на меті зібрати деталізовану інформацію про пошкоджене житло. Реєстр стане базою для ухвалення рішень щодо компенсацій. Прем’єр-міністр дав завдання Мінінфраструктури довести всім головам ОВА порядок наповнення й ведення реєстру для подальшого його використання.

Денис Шмигаль також дав доручення Міненерго спільно з Державним агентством відновлення та інфраструктурних проектів відпрацювати питання фінансування відновлення енергооб’єктів, аби системно розв’язати проблему відновлення спроможностей генерації там, де це можливо.

Учасники засідання також заслухали інформацію Міністра соціальної політики Оксани Жолнович щодо відновлення роботи управлінь соціального захисту населення. За її словами, Мінсоцполітики запустило проект з UNICEF, який допоможе покривати частину зарплати соцпрацівників на деокупованих територіях.

У МОЗ повідомили, що тісно співпрацюють з Єврокомісією у питанні медичної евакуації й мають можливість відправляти цивільних та військових на безкоштовне лікування у європейські клініки. На жаль, цей ресурс повноцінно не використовується. Тому місцеві департаменти охорони здоров’я мають активізувати роботу з інформування медпрацівників і пацієнтів про можливість лікування за кордоном.

Очільники ОВА також доповіли про стан будівництва фортифікаційних споруд і розгортання пунктів незламності.

Задля покращення координації та безперебійного фінансування зведення оборонних укріплень Прем’єр-міністр доручив Віце-прем’єр-міністру з відновлення України розробити відповідну програму та якнайшвидше винести її для затвердження на засіданні Уряду. Крім того, Денис Шмигаль закликав голів ОВА підготувати комплексні потреби щодо облаштування Пунктів незламності системами Starlink.