Прес-центр3 травня 2022, 11:05

Як підготуватись до здавання національного мультипредметного тесту - роз’яснення Департаменту освіти та науки облдержадміністрації

Для вступу до вищих навчальних закладів на бюджетні місця за будь-якою спеціальністю,  а також  на кон’юнктурні та медичні спеціальності (зокрема, контракт) потрібно буде скласти національний мультипредметний тест (НМТ). Попередньо, мультипредметний тест буде здаватися у липні. Точні дати зараз назвати складно, тому що є технічні нюанси, - про це повідомляють у Департаменті освіти та науки облдержадміністрації.

Тестування відбуватиметься у комп’ютерному форматі. Вже є можливість потренуватися виконувати завдання демонстраційного варіанта тесту в спеціальному онлайн-ресурсі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний до вступного тесту.

Упродовж 90 хвилин потрібно буде виконати 60 завдань із трьох навчальних предметів: української мови (завдання 1–20); математики (завдання 21–40); історії України (завдання 41–60).

Як під час виконання демонстраційного тесту, так і під час реального тестування ви зможете вибирати послідовність виконання завдань, за потреби повертатися до завдання, яке пропустили, або змінювати варіант відповіді.

Результати тестування оцінюються окремо за кожен блок завдань НМТ.

Перед початком виконання завдань необхідно правдиво відповісти на чотири запитання про себе для збору важливої статистичної інформації.

У Департаменті акцентували, що під час реального тестування буде змога використовувати   довідкові матеріали  з математики, тож, рекомендують працювати над завданням з опертям на них.

Якщо у майбутнього здобувача освіти наразі повільний інтернет або немає можливості працювати протягом 90 хвилин за комп’ютером,  необхідно  завантажити файл із  демонстраційним варіантом НМТ. Після виконання завдання – звірити надані відповіді з правильними.