Прес-центр1 листопада 2023, 11:11

Делегація з Луганщини бере участь у Всеукраїнському форумі Рад ВПО

У Києві 1 листопада розпочав роботу Всеукраїнський форум Рад ВПО.

Захід проходитиме впродовж трьох днів.

Від нашого регіону в ньому беруть участь заступниця голови облдержадміністрації Катерина Безгинська, директор Департаменту соціального захисту ОДА Елеонора Поліщук та голова Ради ВПО при Луганській ОДА Яна Любимова.

Загалом на Форум зібралися понад 400 гостей з усіх регіонів України та з-за кордону.

Це масштабна платформа для діалогу між представниками ВПО, центральною та місцевою владою, громадським сектором і міжнародними організаціями.

Учасники заходу мають напрацювати спільні алгоритми підтримки, адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб у приймаючі громади.

А також підвищити рівень взаємодії між владою, громадськими й міжнародними гуманітарними організаціями в адаптації та інтеграції внутрішніх переселенців.

Присутні обговорять ступінь інтеграції внутрішніх переселенців у приймаючі громади, підтримки на місцях найбільш вразливих верств населення з-поміж ВПО, роль Рад ВПО у захисті прав внутрішніх переселенців, розглянуть міжнародний досвід.

Захід проводиться за спільної ініціативи Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Благодійного фонду «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» за підтримки Агентства ООН у справах біженців в Україні (УВКБ ООН) і Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX).