Прес-центр3 листопада 2023, 16:11

Досвід Луганщини представили на Всеукраїнському форумі Рад ВПО у Києві

Заступниця голови Луганської облдержадміністрації Катерина Безгинська та голова Ради ВПО при Луганській облдержадміністрації Яна Любимова долучились до напрацювання алгоритмів інтеграції й адаптації внутрішніх переселенців у приймаючих громадах та визначенні напрямів діяльності Рад ВПО.

«2022-й – це був рік реагування на виклики та набуття досвіду. Адже у світі не було такого масштабного переміщення за такі короткі строки. 2023-й – це рік, коли ми перетворюємо набутий досвід в інституційну інфраструктуру», – зазначила Віцепрем’єрка Ірина Верещук, яка головувала на заході.

Представниці Луганщини поділились досвідом діяльності Координаційного штабу з питань ВПО та Координаційних центрів підтримки цивільного населення при військових адміністраціях та обласної Ради ВПО, яка була створена першою в Україні ще у 2020 році.

Зокрема, на панельній дискусії «Участь переселенців у формуванні майбутньої політики. Чому це важливо?» виступила голова Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Луганській облдержадміністрації Яна Любимова.

«Роль Рад полягає у тому, щоб акумулювати та передавати зворотний зв’язок від ВПО до влади. Щодо потреб та якості роботи з підтримки ВПО. Рішення стосовно ВПО у громадах мають ухвалюватися спільно з Радами ВПО», – підсумувала Ірина Верещук.