Прес-центр17 червня 2023, 15:06

На першому засіданні Регіонального офісу міжнародного співробітництва при обласній державній адміністрації презентовано актуальні проєкти ПРООН для громад Луганщини

Очільник Луганщини Артем Лисогор провів перше робоче засідання Регіонального офісу міжнародного співробітництва при обласній державній адміністрації.

«Більшість проблем, з якими ми стикались у 2022 році, вирішені саме завдяки підтримці наших партнерів. Тому щоб скоординувати спільні дії обласної влади, громад та міжнародних організацій щодо розвитку Луганщини, було створено цей офіс», - звернувся він до учасників зустрічі.

Перше засідання Регіонального офісу міжнародного співробітництва було присвячене презентації поточних активностей, планів роботи на 2023-й та перспективних напрямів на 2024 рік Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Тож, у свою чергу, керівник Програми Нільс Крістенсен зазначив, що хоче побачити, який формат співпраці із громадами Луганської області є найбільш ефективним та що ПРООН може зробити вже зараз, щоб підготуватись до деокупації регіону.

Він також долучив до спілкування представників трьох компонентів Програми ООН із відновлення та розбудови миру: I «Економічне відновлення та розвиток інфраструктури» - Олега Чанкотадзе, II «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади» - Дмитра Курочку та III «Громадська безпека та соціальна згуртованість» - Романа Хащенкова.

В рамках презентації актуальних напрямів діяльності ПРООН було повідомлено, що у другому півріччі поточного року стартує черговий проєкт підтримки малого та середнього бізнесу: надання 60 грантів на суму $60 тис, а також 40 бізнес-ініціатив для людей з інвалідністю. У фокусі уваги ПРООН також розвиток професійно-технічної освіти та розширення послуг Центрів зайнятості.

Одночасно Програма спільно з облдержадміністрацією працює над створенням Центру відновлення та розвитку, формуванням мобільних груп для обстеження пошкоджених та зруйнованих будівель, з оцінкою завданих збитків.

Окремий напрям роботи – відновлення первинної ланки медицини  Луганської області. Незабаром громадам будуть передані п’ять кейсів для надання медичних послуг населенню. На 2024 рік заплановано створення Центру громадського здоров’я та двох кол-центрів для консультування людей.

Стартує також конкурс проєктів за напрямком «Громадська безпека та соціальна згуртованість».