Прес-центр19 червня 2023, 15:06

Необхідні адміністративні та публічні послуги мешканці Луганської області вже можуть отримати у 18 гуманітарних хабах, робота триває

Перетворити гуманітарні хаби на центри соціальної підтримки та адаптації внутрішньо переміщених осіб з Луганської області – таке завдання поставив перед керівниками громад начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор.

Основний акцент – на розширенні спектру адміністративних послуг. Адже після деокупації територій першочергово постануть питання відновлення українських документів, прав власності та відшкодування завданої агресором шкоди.

Про результати проведеної роботи очільнику Луганщини доповів на  апаратній нараді директор Департаменту економічного розвитку та зовнішньоекономічної  діяльності облдержадміністрації Максим Сутковий.

Він повідомив, що наразі відновлено роботу 10 центрів надання адміністративних послуг та створено 9 віддалених робочих місць адміністраторів цих ЦНАП.

Адміністративні  послуги жителям Луганської області надаються на базі 18 гуманітарних хабів у містах: Вінниця, Дніпро, Житомир, Київ, Полтава, Рівне, Ужгород, Харків, Черкаси, Корсунь-Шевченківський (Черкаська область) та с. Богданівка (Дніпропетровська область).

Всі ЦНАПи підключені до Реєстру пошкодженого та знищеного майна та Порталу Дія.

До Програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система  «Соціальна громада» підключено Кремінський, Білокуракинський, Попаснянський  та Марківський ЦНАПи.

Національною інфраструктурою геопросторових даних користуються Старобільський та Білокуракинський ЦНАПи.

Кремінський ЦНАП має доступ до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг Єдиної інформаційної системи соціальної сфери, а також до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно для перегляду інформації.

До Реєстру територіальної громади підключений Рубіжанський ЦНАП, а також у власних інформаційних системах «ЦНАП-SQS», які не підключені до відомчої інформаційної системи Державної міграційної служби, Лисичанський,  Сєвєродонецький, Кремінський та Старобільський ЦНАПи.

В інших громадах робота по відновленню надання адміністративних та публічних послуг ще не завершена. Зокрема, триває добір фахівців у Біловодській, Міловській, Станично-Луганській та Чмирівській військових адміністраціях.

Нагадаємо, що згідно з прикінцевими та перехідними положеннями закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі» ці військові адміністрації повинні утворити ЦНАПи до 1 січня 2024 року.