Прес-центр19 червня 2023, 08:06

У Невському росіяни зруйнували ще чотири будинки, жителів окупованої Луганщини на законодавчому рівні примушують відмовлятися від українського громадянства, у Лисичанську війська рф розташувались в житлових кварталах – доступ туди обмежений

«У неділю зранку окупанти знов відкрили вогонь по Невському. Били безпосередньо по житловій забудові. Зафіксовані влучання по чотирьох будинках. Вони зазнали серйозних руйнувань. Та, на щастя, на момент обстрілу виявилися порожніми – постраждалі відсутні», – поінформував Артем Лисогор, начальник Луганської обласної військової адміністрації.

Він додав, що минулої доби ворог наступав у бік Новоселівського, проте безрезультатно.

По Білогорівці росіяни завдали авіаційного удару. Артилерійського впливу, крім Невського і Білогорівки, зазнала Стельмахівка.

На рф уведено в дію закон щодо особливостей правового положення громадян росії, маючих громадянство України, дія якого розповсюджується на окуповані території.

Якщо просто – людину примушують задекларувати відмову від громадянства України, після чого вона зобов’язується утриматися від використання паспорту та інших документів українського зразка.

І одразу підпадає під перевірку. У разі порушення її позбавлятимуть ще й громадянства рф і обмежать доступ практично до усіх державних послуг.

Тим часом жителі Лисичанська вже обмежені майже в усьому – немає світла, води, зв’язку. Навіть у можливості вільно пересуватися містом та жити у власних домівках.

Бо у вцілілих багатоповерхівках розташувалися військові рф. Доступ до певних кварталів для цивільних обмежений.