Прес-центр15 листопада 2023, 10:11

У Варшаві разом із приватними компаніями зі Швеції луганчани розглянули можливість створення спільних підприємств

Ділова зустріч Луганської делегації з приватними компаніями зі Швеції відбулася 14 листопада під час ІІ міжнародної виставки і конференції в рамках форуму «ReBuild Ukraine».

Захід триває в виставковому центрі «EXPO XXI» у Варшаві.

«Луганщина відкрита для обговорень з міжнародними партнерами стосовно фінансування стратегічно важливих інфраструктурних проєктів. Швеція – одна з тих країн, яка ще влітку минулого року доєдналася до плану реалізації післявоєнної відбудови нашого регіону. В нас вже є низка напрацювань», – підкреслив Перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Олексій Смирнов.

Учасники зустрічі розглянули проєкти Луганської області в сферах житлово-комунального господарства, агропромислового комплексу, логістики та відбудови муніципальної інфраструктури.

«Через активні бойові дії в нашій області пошкоджено та знищено більш ніж 10 700 об’єктів різних сфер. Найбільших руйнувань зазнала житлова забудова – наразі відомо про 8 400 об’єктів, які потребують відбудови. Втім, цей перелік, за попередніми оцінками, лише на 60 відсотків відображає реальну картину руйнувань», – розповів Олексій Смирнов шведським партнерам.

Під час спілкування наголошено на конкурентних перевагах швецьких компаній під час відбудови країни, можливості створення спільних підприємств, що збільшить відсоток залучення приватного іноземного капіталу, детальному співробітництві компаній зі Швеції з регіонами.